نکاتی مهم که می بایست مورد توجه قرار گیرد:

1- کاربر گرامی هرگز پسورد خود را در پاسخ به هیچ ایمیلی نفرستید!!!!! این ایمیل های فریبنده از طرف هکرها می باشد :

2- نکات ذیل ، می تواند در مقابله با اسپم به شما کمک کند :

اولین قدم برای جلوگیری از اسپم ، داشتن یک ایمیل دیگر برای استفاده بعنوان ایمیل کم‌ارزش است که می‌توانید به این منظور به لیست استفاده‌کنندگان سرویس‌دهندگان ایمیل مجانی مانند Yahoo یا Hotmail و یا Gmail و ... بپیوندید. از این ایمیل برای مواقعی که نیاز به وارد کردن آدرس ایمیل خود در سایتها دارید، مثلا برای دانلود کردن نرم‌افزارها، استفاده کنید. گاهی وارد کردن ایمیلتان، باعث پیوستن شما به لیستهای ایمیلی می‌شود که خودتان نمی‌خواهید. با وارد کردن ایمیل دوم خود، مطمئن خواهید بود که اسپم‌ها به ایمیل اصلی شما وارد نخواهند شود.

تمام تلاش خود را برای جلوگیری از ارسال آدرس ایمیل خود به تابلوهای پیام و گروه‌های خبری بکارگیرید. فرستندگان اسپم برنامه‌های کوچکی به اسم Bot برای جستجو در این مکانها می‌فرستند که بدنبال "@" بگردند (این علامت به آنها می‌گوید که عبارت یافت‌شده یک آدرس ایمیل است). چنانچه می‌خواهید آدرس خود را روی این تابلوهای پیام بفرستید، دو انتخاب دارید: اول اینکه از ایمیل دوم خود استفاده کنید؛ و دوم اینکه، اگر شما به نیت پاسخ گرفتن از افراد دیگر آدرس خود را می‌فرستید، ممکن است بخواهید از ایمیل اصلی خود استفاده کنید، بنابراین بجای نوشتن آدرس ایمیل خود بصورت عادی، آنرا مانند این مثال ارسال کنید:

user[at]yahoo[dot]com

3- تذکراتی مهم در استفاده از ایمیلهای گروهی:

از فرستادن ایمیل، با فایل های ضمیمه بزرک به ایمیل های گروهی خود داری فرمایید. شما می توانید فایل های مورد نظر را در سایت خود قرار داده و لینک آنها را بفرستید.

توجه داشته باشید بعضی از ایمیل های گروهی زیر مجموعه ای از ایمیل های گروهی دیگر می باشد ، لذا از فرستادن ایمیل های تکراری به افراد خودداری فرمایید.

و در نهایت ، پیش از فرستادن ایمیلتان مطمئن شوید که تمام افراد یک گروه خواستار دریافت آن می باشند وبا فرستادن ایمیل های غیر ضروری به گروه ها به یک spammer داخلی تبدیل نشوید.و توجه داشته باشید شما می توانید لیستهای گروهی مورد نیاز خود را در address book خود ایجاد نمایید.

ایمیل های گروهی خارج از دامنه ی znu.ac.ir قابل استفاده نمی باشند.